Wpis bloga

Najpiękniejsze polskie plaże
Najpiękniejsze polskie plaże

Wbrew pozorom również w naszym kraju znajdziemy bardzo piękne kąpieliska gdzie można się opalać i czerpać z wakacyjnej pogody.

Czysty piasek i wiele udogodnień dla wczasowiczów znajdziemy m.in na plażach w Ustce, Sopocie czy Świnoujściu.

W Ustce  są dwie plaże - wschodnia i zachodnia - co tam znajdziemy ? Idealnie czysty piasek oraz również wspaniałą wodą. Warto wspomnieć, że przy wschodniej plaży jest latarnia morska i promenada gdzie można skorzystać z wielu punktów gastronomicznych. W wakacje są dmuchawce dla dzieci i zjeżdżalnia wodna. 

Następnym miejscem o którym warto wspomnieć to plaża w Sopocie. Tam też znajdziemy czysty i miękki piasek oraz przyjemną wodę do pływania. Tu trzeba koniecznie wspomnieć o sopockim molo - z długością 500 metrów jest ono najdłuższe w Europie. Troszkę dalej można zobaczyć zjawiskowe wydmy. Nie brakuje tu też atrakcji kulinarno, muzyczno, rozrywkowych -  każdy na pewno znajdzie coś dla siebie. 

Na koniec według nas jedna z najlepszych plaż w Polsce - to kąpielisko w Świnoujściu na wyspie Uznam. Jest to chyba najlepsze miejsce w Polsce do plażowania. Może się ona pochwalić iż już 17. rok z rzędu powiewa nad nią Błękitna Flaga, która jest międzynarodowym oznaczeniem najczystszych i najbezpieczniejszych plaż. Plaża ma płytką linię brzegową - idealna dla najmłodszych dzieci, łagodne zejście do wody. Polecamy to miejsce na wakacje.

 


Ciekawe miejsca 2022-08-01 364

';