Wpis bloga

Szczecin – Co warto zobaczyć w Szczecinie?
Szczecin – Co warto zobaczyć w Szczecinie?

Szczecin położony jest nad Odrą, w praktycznie samym zachodnio-północnym rogu Polski. To stolica województwa zachodniopomorskiego, nie jest szczególnie popularna wśród turystów z Polski chodź zdecydowanie ma sporo atrakcji i ciekawych miejsc, wiele osób jeszcze w nim nie było. Powód? Pewnie taki, że do Szczecina jest daleko z wielu regionów w kraju, poza tym nie leży nad morzem.

Wały Chrobrego
Czyli taras widokowy na skarpie o długości ok. 500 m wzdłuż Odry. Wały Chrobrego są symbolem Szczecina wraz z Muzeum Narodowym, Zamkiem Książąt Pomorskich i katedrą pw. św. Jakuba.

Zamek Książąt Pomorskich
Podczas zwiedzania Szczecina jest to koniczny i jeden z najważniejszych punktów wycieczki. Ciekawie położony, pięknie odrestaurowany, tajemniczy. Zamek Książąt Pomorskich robi niesamowite wrażenie zarówno w dzień, jak i w nocy, a uliczki położone w okolicy zamku są niezwykle malownicze.

Muzea w Szczecinie

Szczególnie godne polecenia jest  Muzeum Historii Szczecina w Ratuszu Staromiejskim przy Rynku Siennym oraz Galerię Sztuki Dawnej Muzeum Narodowego w Szczecinie. Gmach Główny Muzeum Narodowego w Szczecinie to majstersztyk, również z zewnątrz.

Dźwigozaury – jeden z symboli Szczecina

To zdecydowanie jeden z symboli Szczecina. Dźwigozaury czyli po prostu dźwigi pochodzą jeszcze z czasów przedwojennych. Zdecydowanie warto zobaczyć je po zmroku, kiedy są podświetlone i robią największe wrażenie!


Ciekawe miejsca 2022-03-07 345

';