Teatr Komedia w Warszawie

Teatr Komedia w Warszawie | Sprawdź dojazd

Warszawa, jako stolica Polski, od wieków była miejscem, gdzie kultura rozkwitała w pełni swojej krasie. Wśród licznych instytucji kulturalnych miasta, jedno miejsce od lat przyciąga zarówno warszawiaków, jak i turystów z całej Polski, oferując im niezapomniane chwile wypełnione śmiechem i zabawą. Mowa o Teatrze Komedia - prawdziwej perle warszawskiej sceny teatralnej, specjalizującej się w lekkich, humorystycznych przedstawieniach. Teatr ten jest symbolem nieprzemijającej mocy humoru w sztuce i dowodem na to, że śmiech jest uniwersalnym językiem, który łączy ludzi niezależnie od wieku czy pochodzenia.

Historia Teatru Komedia

Teatr Komedia został otwarty 1 maja 1954 roku w budynku przy ul. Sierpeckiej, który został zaprojektowany przez Stanisława Brukalskiego. Na początku swojej działalności nosił nazwę „Teatr na Żoliborzu” i prezentował głównie farsy, komedie oraz musicale. Pierwszym dyrektorem i kierownikiem artystycznym była Wanda Wiera Padwa. 21 stycznia 1957 roku teatr zmienił nazwę na „Teatr Komedia”. W latach 1990-1993 działał pod nazwą „Teatr Północny”. W 2003 roku został wpisany na listę dóbr kultury współczesnej w Warszawie przez Stowarzyszenie Architektów Polskich.

Czym jest Teatr Komedia?

Od początku swojego istnienia, teatr ten prezentował repertuar wierny swojej nazwie, a na jego scenie występowali znani aktorzy, tacy jak Barbara Krafftówna, Wiesław Michnikowski, Irena Kwiatkowska, Jarema Stępowski, Alina Janowska, Bohdan Łazuka czy Marian Opania. W ostatnich latach teatr był kojarzony głównie z repertuarem farsowym, ale obecnie oferuje różnorodne formy rozrywki, od tradycyjnych komedii po spektakle improwizowane i stand-upy. Warto wspomnieć o tym, że teatr Komedia jest również instytucją kultury miasta stołecznego Warszawy.

Możliwość zwiedzania teatru za kulisami

Teatr Komedia, położony w sercu Żoliborza, jest miejscem, które oferuje nie tylko spektakle komediowe, ale również unikalną możliwość poznania jego tajemnic od kuchni. Podczas spacerów po teatrze uczestnicy mają okazję dowiedzieć się o codziennej pracy ludzi tworzących spektakle, zobaczyć scenę z innej perspektywy, a nawet zanurzyć się w magazynie rekwizytów. Osoby zainteresowane takim spacerem mogą napisać na adres mailowy teatru. Jeśli zbierze się odpowiednia liczba chętnych, zostaną oni zaproszeni na spacer po Komedii.

Teatr Komedia zachęca również grupy zorganizowane, zwłaszcza z placówek szkolnych i przedszkolnych, do uczestnictwa w spacerach. W sezonie 2023/2024 planowane jest wprowadzenie specjalnych scenariuszy spacerów, opracowanych wspólnie z pedagogami teatru oraz twórcami gier miejskich, dostosowanych do różnych grup wiekowych.

Spektakle grane w Teatrze Komedia

Przedstawienie "Pasztety, do boju!" porusza kwestię akceptacji siebie, nacisków społecznych, agresji w sieci, a także wartości takie jak odwaga, przyjaźń i uczucia. Opowieść skupia się na zagadnieniach często omawianych wśród nastolatków, ale także na tych, które nie zawsze są przedmiotem dyskusji w edukacji szkolnej. Inspiracją do stworzenia tego spektaklu była znana powieść Clementine Beauvais oraz ulubiona muzyka młodych ludzi.

"Na pełnych obrotach" to komedia z mnóstwem niespodziewanych zwrotów, która toczy się w zawrotnym tempie. Opowieść koncentruje się na prowadzącym program telewizyjny, który zmagając się z malejącą popularnością, stara się zyskać uznanie swojego przełożonego. Sytuacja komplikuje się, gdy szef niespodziewanie odwiedza go w domu, prowadząc do zabawnych perypetii związanych z żoną, nieznaną kochanką, kłótnią i innymi sytuacjami, które mogą przyprawić widza o dreszcz emocji.

"Radość z zamówienia" to przedstawienie prezentujące komiczne przygody w hotelu o ekscentrycznej nazwie "Garbate Szczęście". Problemy z pokojami, dziwaczni goście oraz skomplikowane romanse dominują w opowieści, w której śmieszny, choć niezbyt sympatyczny pan Ferris, nieustannie próbuje zaradzić kryzysom. Wśród gości hotelu znajduje się rygorystyczny krytyk hoteli, pełna charyzmy dama z planami na przyszłość, nieśmiały starszy kochanek, a także jego spotkanie z równie nieśmiałą starszą gospodynią i jej mężem, który jest zapalonym graczem golfa. Pomimo licznych przeciwności, pan Ferris usilnie dąży do zachowania ducha i standardów hotelu.

Biuro w Warszawie

ul. Pokorna 2 lok. U15A (obok klatki 15)
00-199 Warszawa, woj. mazowieckie

Tel.: +48 (22) 635 38 38
Tel.: + 48 608 09 35 10
E-mail: info@capitalapart.pl

Warszawa – opis miasta

Pałac w Wilanowie – Sprawdź dojazd

Lotnisko Chopina w Warszawie – Sprawdź dojazd

Muzeum Polskiej Techniki Wojskowej w Warszawie – Sprawdź dojazd

Cytadela Warszawska – Sprawdź dojazd

Warszawskie Powązki – Sprawdź dojazd

Kolumna Zygmunta III Wazy w Warszawie – Sprawdź dojazd

Bulwary nad Wisłą w Warszawie – Sprawdź dojazd

Pomnik Syrenki na Starówce – Sprawdź dojazd

Pomnik Małego Powstańca w Warszawie – Sprawdź dojazd

Park Bródnowski w Warszawie – Sprawdź dojazd

Hangar 646 – Park Trampolin – Sprawdź dojazd

Pałac Brühla w Warszawie – Sprawdź dojazd

Magic Mind Museum – Sprawdź dojazd

Muzeum Neonów – Sprawdź dojazd

Trakt Królewski – Sprawdź dojazd

Wystawa figurek LEGO w Warszawie – Sprawdź dojazd

Centrum Nauki Kopernik – Sprawdź dojazd

Ogród Zoologiczny w Warszawie – Sprawdź dojazd

Pałac Mostowskich – Sprawdź dojazd

Plac marsz. Józefa Piłsudskiego – Sprawdź dojazd

Be Happy Museum w Warszawie – Sprawdź dojazd

Park Skaryszewski w Warszawie – Sprawdź dojazd

Rezerwat przyrody Las Bielański – Sprawdź dojazd

Park im. Stefana Żeromskiego w Warszawie – Sprawdź dojazd

';